Ana SayfaİlişkilerEvlenmeye karar veren çiftler büyük adım öncesi her...

Evlenmeye karar veren çiftler büyük adım öncesi her şeyi aranızda konuştunuz mu ?

Evliliklerin ilk ayları toz pembedir. İlerleyen zamanlarda ufak tefek problemler yüz üstüne çıkar. Bu yüzden evlilik öncesi konuşulması gereken konular vardır.

Evliliklerin ilk ayları toz pembedir. İlerleyen zamanlarda ufak tefek problemler yüz üstüne çıkar. Bu yüzden evlilik öncesi konuşulması gereken konular vardır.

Gelin bu konulara birlikte göz atalım.

1|5 Maddiyat

İlişkinin ilk konuları para konusu her ne kadar bir yerde sorun olmasa bile ilerleyen zamanlarda bu problem haline gelecektir.

Çünkü iki kişinin sorumluluğu bir yerde tek kişi üstlenemez o yüzden aynı eve girdiğiniz andan itibaren maddi konularda birbirinizi eşit derece desteklemelisiniz.

2|5 Ebeveyinlik

İlişkide basit gibi görünen ama ilerleyen süreçlerde büyük sorunlar doğuran bir diğer konuda kaç çocuk istiyorsun algısıdır.

Bu durumda evlilik boyunca kaç yıl sonra ve kaç çocuk istendiği konusunda iki tarafında ortak payda buluşmaları gerekmektedir.

3|5 Karşılıklı güven

Bu konuyu ilişkiye yeni başlarken dile getirilmesi gereken bir konudur. İlişkinin devamını getiren ve çiftlerin birbirini kısıtlamadan sınırlarının olduğunu ilişkinin en başında konuşmaları gerekmektedir.

İlişkide hangi davranışın olurunu kabul görmek ilişkinin boyutunu ve devam süresini belirlemektedir. İşte bu konuyu konuşmak için geç kalmamalsınız yoksa ilerleyen süreçlerde büyük sorunlara yol açabilir.

4|5 Seks

Partnerinizle ortak payda da buluşmanız gereken bir diğer konu da cinselliktir. Belki partnerinizin istediği farklı arzular size ters gelebilir.

En tutkulu ilişkilerde bile cinsellik rutine bağlayabilir. Bu durumda ilişkinize farkı tutkular ekleyebilirsiniz.

5|5 Partnerinizi çok iyi tanımalısınız

Evlenmeden önce partnerinizi çok iyi tanımalısınız. Bu noktada bir ömür boyu yaşam süreceğiniz kişinin en kötü özelliklerini iyi bilmeli ve tercihinize göre o özelliğini bilerek evliliği kabul etmelisiniz. Aksi taktirde evlendikten sonra hayal kırıklığına uğrarsınız.

Benzer içerikler

Editörün önerisi