Ana SayfaGüzellikİşte size göğüs ve kalça büyütme yöntemleri

İşte size göğüs ve kalça büyütme yöntemleri

Yağ enjeksiyonu nedir? Bu işlem estetik cerrahide nasıl kullanılır? Yağ enjeksiyonu hangi bölgelere uygulanır? İşte merak edilenler.

Estetik cerrahide yağ enjeksiyonu nasıl kullanılır? Göğüs ve kalça nasıl büyütülür? Göğüs ve kalça büyütme yöntemleri.

Yağ enjeksiyonu nedir? Bu işlem estetik cerrahide nasıl kullanılır? Yağ enjeksiyonu hangi bölgelere uygulanır? İşte merak edilenler.

Yağ enjeksiyonu, yağın vücutta fazla olan bölgelerden eksik olan bölgelere aktarımı işlemidir. Kırışıklık ve yara izi tedavisinden vücut biçimlendirmeye birçok alanda kullanılır. Üstelik diğer dolgu maddelerine göre daha sağlıklı, daha doğal ve daha kalıcı özelliklere sahiptir.

Yağ enjeksiyonu hangi bölgelere uygulanır ?
Yağ dokusunun alındığı bölge genellikle karın veya bacak ile sınırlı olsa da vücutta nakledilemeyeceği yer neredeyse yoktur.

Prosedürde önemli olan, yağ hücrelerinin hayatta kalmasını sağlamak olduğu için bölgenin bu ihtimali yükseltecek şekilde seçilmesi gerekir. Günümüzde en çok tercih edilenler ise yüz, el, kalça ve göğüs bölgeleridir.

Yüze yağ enjeksiyonu
Gülüş çizgileri, kazayağı vb. gibi kırışıklıklar varsa bunlar karın ya da kalça bölgesinden alınan yağın enjekte edilmesiyle giderilebilir.

Dudaklar, yanaklar, yüzdeki çökmüş bölgeler ve geçmeyen akne izleri doldurulabilir, çene hattı belirginleştirilebilir. Hatta alnınızdaki çizgiler, dudak ve burnunuz arasındaki dikey iki çizginin görünümü bile değiştirebilir.

Göğüs Büyütme
Eğer implantsız bir şekilde göğsünüzün bir miktar büyümesini istiyorsanız yağ enjeksiyonu sizin için en uygun işlemdir. Ancak göğüs şekli ve sıkılığında bir değişiklik sağlamaz. Eğer sarkmış göğüslere çözüm bulmak veya çok belirgin bir büyüme istiyorsanız sadece yağ enjeksiyonu sizin için uygun değildir.

Yağ enjeksiyonu ve Göğüs implantı
Yağ enjeksiyonu küçük değişimler yapmada kullanılabilir. İmplantlar sonrasında göğüslerin mükemmel olmamasından kaynaklı küçük düzensizlikler ya da iki göğüs arasında küçük farklar olması normaldir.

Ancak hasta bundan rahatsızlık duyuyorsa yağ enjeksiyonu ile kolaylıkla düzeltilebilir. Geçirdiğiniz bir rahatsızlık sonucu göğüslerinizde bölgesel bozukluklar oluştuysa yağ enjeksiyonu yapılandırmada kullanılabilecek etkili bir yöntemdir.

Ayrıca mastektomi (memenin tamamen alınması) sonrası sıfırdan oluşturma da uygulanabilir ancak bu yöntemle yeterli büyüklüğün elde edilebilmesi için normal enjeksiyondan daha geniş çaplı ve çok aşamalı bir operasyon gerekir.

Kalça Büyütme
Daha dolgun ve biçimli bir kalça isteyenler için ‘Brezilya usulü kalça estetiği’ bire bir çözümdür. Kalçayı kıvrımlandırmak için kalçanın belirli bölgelerinden alınan yağ aynı amaca hizmet edecek şekilde başka bölgelerine enjekte edilebilir. Böylece yağ dokusunun istenilen biçimde dağılması implant gerekliliğini ortadan kaldırmış olur.

Ellerin Gençleştirilmesi
Eller yaşın en belirgin göstergelerinden biridir. Yağ nakli uygulayarak ellerin yumuşatılması ve kırışıklıkların giderilmesi mümkündür. Ayrıca besleyici yapısı ile cilt kalitenizi zamanla daha iyi duruma getirebilir.

Kısacası yağ enjeksiyonu, güzelleşmek isteyenler için estetik cerrahinin sunduğu ameliyatsız çözüm tekniklerindendir. Bu mucizevi teknikle siz de vücudunuzu şekillendirebilirsiniz.

Benzer içerikler

Editörün önerisi