Ana SayfaBeslenmeKullanmayı tercih ederek sağlığınızı koruyabileceğiniz doğal tatlandırıcılar nelerdir...

Kullanmayı tercih ederek sağlığınızı koruyabileceğiniz doğal tatlandırıcılar nelerdir ?

Fazla miktarda alınan şeker metabolizma tarafından yağa dönüştürülüyor ve bu durumda göbek bölgesinden yağlanma ortaya çıkıyor.

Şeker tüketmenin zararlarını tahmin ediyoruz ki hemen hemen hepimiz biliyoruz.

Fazla miktarda alınan şeker metabolizma tarafından yağa dönüştürülüyor ve bu durumda göbek bölgesinden yağlanma ortaya çıkıyor.

Göbek bölgesinde olan yağlanmada kan damarlarını tıkayarak kalp ve damar hastalıklarına neden olabiliyor.

Bu nedenle, sağlıklı kalmak için fazla şeker tüketimine dur demek şart. Eğer şekeri yeni bıraktıysanız sizin için şeker yerine geçecek ve şeker ihtiyacınızı giderecek besinleri derledik.

İşte şeker yerine kullanılabilecek gıdalar :

1|4 Bal

Doğal balı şeker yerine çaylarda ve tatlılarda rahatlıkla kullanılabilirsiniz. Gerçek ve saf bal, şekerli tadına rağmen şeker oranı düşük bir gıdadır.

2|4 Pekmez

Demir, kalsiyum, bakır, potasyum ve manganez bakımından zengin bir gıdadır. Pekmez ile çayınızı tatlandırabilirsiniz.

3|4 Tarçın

Yemeklerde ve tatlılarda kullanılan tarçın kullanıldığı tatlıya şekerli bir tat katar. Aynı zamanda kan şekerini dengeler ve kan şekerinin yükselmesini önler.

4|4 Meyan kökü

Meyan kökü çubuğunu çay ile demlerseniz çay şekerli bir hal alır. Şeker yerine rahatlıkla kullanılan meyan kökü şeker sevenlerin damak tadına hitap eden bir bitkidir.

Bu kategoride yer alan içerikler bilgilendirme amacı ile yayınlanmıştır. INLIFEMAG sitesi her hangi bir sorumluluk üstlenmemektedir. Yayınlanan içerikler doktor tavsiyesi değildir. Herhangi bir rahatsızlığınızda lütfen öncelikle doktorunuza danışınız.

Benzer içerikler

Editörün önerisi