Ana SayfaMakyajMakyaj yapmayı seviyor olabilirsiniz pekala göz yapınıza göre...

Makyaj yapmayı seviyor olabilirsiniz pekala göz yapınıza göre makyaj yapmak hakkında neler biliyorsunuz ?

Her kadın güzel görünmek için makyaj yapmayı sever fakat yanlış makyaj seçimi sizi olumsuz bir şekilde etkiler.

Makyaj her bayanı güzelleştirir. Ama makyajı doğru şekilde yapmazsanız komik ya da kötü bir görüntü sergileyebilirsiniz.

Gözler makyaj konusunda biraz daha fazla özen ister. Göz yapınıza göre nasıl doğru göz makyajı yapabilirsiniz bu makalemizde okuyacaksınız.

Öncelikle göz yapınızın şekline karar verin ve yazıyı okuyarak uygulayın. Daha doğru sonuç alacağınızı göreceksiniz.

1|5 Yakın göz makyajı

Kaşlarınızın arasını genişleterek gözlerinizi daha uzak gösterebilirsiniz. Dikkati gözünüzün kuyruk kısmında yoğunlaştırmalısınız. Bu nedenle maskarayı yalnızca gözün dış ucundaki kirpiklere uygulayın.

Göz pınarından göz kapağının ortasına kadar açık renk far kullanın. Eyelinerı göz pınarına yakın sürmek gözlerinizi daha bitişik gösterir. Eyelinerı gözkapağının ortasından gözün dış ucuna doğru sürün ve dağıtın.

2|5 Ayrık göz makyajı

Ayrık gözlerde makyaj yoğunluğu gözün iç bölümünde yer almadır. Gözleri birbirine yakınlaştırmak için burnun köküne koyu renk fondöten sürülmeli, kaşlara doğru yayılmalıdır. Yoğun maskara sürerek dikkati kirpiklerinize çekebilirsiniz.

3|5 Küçük göz makyajı

Gözlerinizin içine süreceğiniz aydınlatıcı kalem gözlerinizi daha büyük gösterir. Ayrıca kirpik üzeri ve kaş altlarına açık renkli far kullanılarak daha iri bir görünüm sağlayabilirsiniz. Göz kapağınıza açık renkli far sürün ve orta koyulukta mat bir far ile gölgelendirin. Alt ve üst kirpiklerinize maskara sürmeyi unutmayın.

4|5 Çıkık göz makyajı

Göz kapağını koyu renk far ile gölgelendirerek kaşa doğru açılan bir renk oluşturun. Koyu renkler gözlerinizi olduğundan daha basık göstereceği için dumanlı göz makyajı tam size göre.

5|5 Çukur göz makyajı

Çukur gözler olduğundan daha küçük görüldüğü için birkaç teknik ile daha belirgin hale getirmek gerekir. Bunun için gözkapağınıza uçuk bir renk sürüp, farı çukurun hemen yukarısına kadar yaymalısınız.

Kalem ve diplinerı göz kapağınıza ince bir şekilde çekmeye özen gösterin ve maskarayı üst bölüme yoğun, alt bölüme de daha hafif bir şekilde uygulayın.

Benzer içerikler

Editörün önerisi